Veškeré hodnoty souřadnic, délek a ploch, poskytované tímto grafickým klientem, jsou pouze informativní a nemohou sloužit jako podklad pro případné zjišťování nebo vytyčování průběhu hranic v terénu nebo jiné aktivity související s obsahem katastru nemovitostí.

Přesnost souřadnic S-JTSK
Aplikace nemá při odečítání souřadnic nebo měření funkci přichytávání kurzoru k lomovým bodům. Zjištěné souřadnice nebo míry jsou tedy vždy pouze orientační. V územích, ve kterých není vedena katastrální mapa ve vektorové podobě, se zobrazuje orientační mapa parcel. Orientační mapa parcel je tvořena rastrovými obrazy katastrální mapy, přibližně transformovanými do S-JTSK. Z toho vyplývá i snížená přesnost souřadnic, zjištěných z tohoto podkladu.

Přesnost souřadnic WGS84
Souřadnice B, L v systému WGS84, používaném např. navigačními přístroji využívajícími technologie GNSS (Global Navigation Satellite System), jsou k obrazu katastrální mapy umístěny a systémem zobrazeny s přesností až několika metrů (mezi souřadnicovým systémem JTSK, ve kterém je vedena katastrální mapa, a systémem WGS84 není jednoznačný matematický vztah, použitá transformace je pouze přibližná). Na promítnutí zde odměřených souřadnic do terénu běžnými ručními navigačními přístroji (označovanými GPS) má však podstatně větší vliv nepřesnost podkladů a nepřesnost navigačního přístroje dosahující také řádu metrů.

Ortofoto České republiky
Polohová přesnost Ortofota České republiky (Ortofota ČR), používaného mapovými službami Nahlížení, je dána měřítkem leteckého měřického snímkování, rozlišovací schopností (velikostí nejmenšího obrazového prvku ortofota) a přesností digitálního modelu reliéfu, který byl použit za účelem odstranění polohových posunů na fotografickém obrazu výškově členitého terénu. Zatímco střední polohová chyba černobílého ortofota do roku 2002 byla 1,5 m, táž chyba barevného Ortofota ČR v období 2003-2008 činila 1 m při rozlišovací schopnosti 0,5 m na zemském povrchu. Od roku 2009 je rozlišovací schopnost Ortofota ČR zvýšena na 0,25 m na zemském povrchu a od roku 2010 se navíc pořizují letecké měřické snímky přímo v digitální rastrové podobě a postupně je k dispozici výrazně kvalitnější digitální model reliéfu z dat leteckého laserového skenování celého území ČR. To vede k dalšímu zvýšení absolutní polohové přesnosti (vzhledem k nejbližším bodům základního nebo podrobného polohového bodového pole) Ortofota ČR až na 0,25 m (v případě jednoznačně identifikovatelných bodů). Přesnost katastrální mapy je dána přesností souřadnic lomových bodů hranic pozemků a staveb, vyjádřenou střední polohovou chybou, která se pohybuje v rozpětí od 0,20 m do 1,4 m podle toho, jakou metodou (číselnou, grafickou) a s jakou přesností byl lomový bod určen. Rozdíly mezi obrazy ortofota a katastrální mapy v Nahlížení pak mohou být (při jejich přibližně stejné přesnosti) způsobeny jednak přibližnou transformací obou obrazů v mapové službě Nahlížení a jednak případným nesouladem průběhu vlastnických hranic pozemků zobrazených v katastrální mapě s hranicemi skutečného užívání zřetelnými na ortofotu. Současně je nutné si uvědomovat, že výše uvedená přesnost ortofota ČR platí pro dobře identifikovatelné objekty v rovině terénu (paty domů, kanalizační vpustě, rozhraní kultur, apod.). Vertikální objekty (stromy, keře, sloupy, budovy apod.) jsou na ortofotu vlivem centrální projekce leteckého měřického snímku „nakloněny“. Zdánlivá poloha střechy domu může být posunuta až o desítky metrů.